Türk Telekom Port Yok Rezaleti

Ekim 2017 tarihinde ev taşıma sebebiyle nakil için telefondan başvuru yapmak istedim.
Türk Telekom müşteri temsilcisi işlem yapmaya çalıştığında port yok hatası aldığını söyledi.
Çözüm olarak da internetimi dondurabileceğimi yada çevreden biri taşınıp port boşaldığında tekrar başvuru yapabileceğimi söylediler. 2017 yılında iveremeyeceğini söylüyordu müşteri hizmetleri çözümü yokmuş. Ertesi gün tekrar aradığımda bana genel müdürlüğe gidip dilekçe yazabileceğimi söylediler. Telefonu kapattıktan sonra telefondan dilekçe verebileceğimi düşündüm ve tekrar aradım. Şikayet dilekçesini telefondan verebiliyorken neden müşteri hizmetleri bunu bize söylemiyor, neyse ki dilekçeyi telefondan kabul ettiler. Dilekçe yazıldıktan 4 gün sonra hala cevap gelmemişti bu arada ben her gün arayıp dilekçenin durumunu sorguluyordum her seferinde bana dilekçenizin aciliyetini bildirdik dilekçeniz genel müdürlükte diye dönüş yapıldı. Dilekçe genel müdürlüğe aktarıldığından müşteri hizmetleri başka da bir bilgi veremiyormuş. Aradan 4 gün geçtiğinden ve hala cevap gelmediğinden BTK ya online şikayet açtım sağolsunlar ertesi gün Türk Telekom BTK üzerinden oluşturduğum şikayete dönüş yaptı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır.

İnternet erişim hizmetinden yararlanmak istediğiniz lokasyonda İnternet hizmetinin tesis edilmesine yönelik talebinize istinaden yapılan incelemede; söz konusu lokasyonda uygun port bulunmadığı anlaşılmıştır.

Mevcut imkanlar doğrultusunda altyapı kurulumunun henüz gerçekleşmemiş olması nedeniyle hizmet sunumu mümkün olamamaktadır.

Bilgilerinize arz ederiz.

İnternet hizmeti sunamayacaklarını söylemeleri sorunu çözüme kavuşturmuyordu.

Ben telefon üzerinden yaptığım dilekçenin cevabını beklemeye karar verdim ve 2 gün sonra geri dönüş yapıldı internetinizin hızını düşürerek size port sağlayabiliriz şeklinde.
İsteyince bir şekilde oluyor peki neden ilk etapta başvurduğumda sıkıntı çıkarıyor ve BTK üzerinden hiç araştırma yapmadan öylesine bir cevap yazıyorlar, kendilerini 15 20 kez aratıyorlar anlam veremiyorum

Ekiplerin 15 gün içerisinde geleceğini söylediler paketi düşürdük işlemleri tamamladık.

Ekip kurulum için geldi 20 dk içerisinde aktif olur internetiniz dediler ve gittiler.1 saat geçti ve ben Telekom’u 2 kez aradım bana saha ekiplerine haber verdiklerini 7 gün içerisinde internetimiz gelmezse tekrar aramamı söylediler. Ben ertesi gün bir daha aradım bu sefer 24 saati geçtiği için arıza kaydı oluşturabilirsiniz arıza kaydınızı aldık dediler. Hiç bir müşteri temsilcisi aynı şeyi söylemiyor.Kurulumun üzerinden 3 gün geçti ben her sabah olduğu gibi Türk Telekom’u arayıp arıza kaydının durumunu sorduğumda yeni bir arıza kaydı açtılar.Aradan 15 dk geçti ve pazar günü olmasına rağmen internete kavuştuk.Her gün arayıp sormasak kaç gün daha internetsiz kalacağımız belli değil.

Umarım kimsenin Türk Telekom’a işi düşmez. Diğer ISP ler’in de farklı olduğunu düşünmüyorum böyle gelmiş böyle gidiyor…